Opis produktu

WIOSENNE OCZYSZCZENIE Z ZINOGENE+


ZinoGene+ to suplementy diety bazujące na przełomowej i innowacyjnej technologii. To przełomowe odkrycie naukowe bazujące na złożonej formule fukoidyny czyli naturalnych polisacharydach z wodorostów morskich, polifenolach, witaminie C oraz cynku wspomagającego syntezę DNA i podział komórek. Nagromadzenie niewłaściwie funkcjonujących komórek oraz pogarszające się właściwości regeneracyjne to nieodzowna część procesu starzenia. Tempo starzenia się zależy od ilości składników odżywczych w naszej diecie. Dlatego opracowaliśmy suplement ZinoGene+.


Zawartość: 30 gramów, 30 tabletek

 

NOWOCZESNA INNOWACJA WSPIERAJĄCA:
- syntezę DNA
- podziały komórkowe
- ochronę przed stresem oksydacyjnym


W PEŁNI NATURALNE SKŁADNIKI ZAPEWNIAJĄCE WYDAJNĄ BIODOSTĘPNOŚĆ:
- kurkumina z kurkumy
- kwercytyna z perełkowca japońskiego i cebuli
- fukoidyna z wodorostów
- fisetyna z truskawek
- piperyna z czarnego pieprzu

 

Wielkość porcji: 1 tabletka. Wartość odżywcza na porcję:
- Wyciąg z kurkuminy 200 mg

  w tym całkowita dawka kurkuminoidów 170 mg
- Kwercetyna 125 mg
- Fukoidyna 125 mg
- Fisetyna 25 mg
- Piperyna 1,25 mg
- Witamina C 12 mg (15%)*
- Cynk 1,5 mg (15%)*
*RWS = referencyjna wartość spożycia

 

ZALECANA DZIENNA DAWKA: Dorośli: Przyjmować 1 tabletkę dziennie. Nie przekraczać zalecanej dawki dziennej. Suplement diety nie może zastąpić zrównoważonej i zbilansowanej diety.


SKŁADNIKI: Substancja wypełniająca (sorbitol), wyciąg z kurkuminy (Curcuma longa)*, mieszanka kwercetyny (z perełkowca japońskiego (Sophora japonica)*, z wyciągu z cebuli (Allium cepa)* i kompleksu fosfolipidowego QuercefitTM (Sophora japonica)), wyciąg fukoidyny z wodorostów wakame (Undaria pinnatifida)*, witamina C z wyciągu z aceroli (Malpighia glabra)*, mieszanka fisetyny (z wyciągu z perukowca podolskiego (Cotinus coggygria)* i z wyciągu z truskawek (Fragaria ananassa Duchesne))*, substancje przeciwzbrylające (kwas stearynowy, koncentrat ryżowy, skrobia preżelatynizowana z kukurydzy), cynk (chelat bisglicynianu cynku)*, wyciąg z czarnego pieprzu jako Bioperine® (Piper nigrum)*. *Pochodzenie: spoza UE. UWAGA: W przypadku ciąży należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania tego suplementu.


PRZECHOWYWANIE: W suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.


WYCIĄG Z KURKUMINY
Kurkumina o intensywnym żółtym kolorze jest podstawą formuły ZinoGene+. Należąca do rodziny imbirowatych, kurkumina jest produkowana przez rośliny z gatunku Curcuma longa. Kurkumina jest stosowana w Indiach od tysięcy lat, zarówno jako przyprawa, jak i w ramach tradycji ajurwedyjskich. Obecnie jest powszechnie stosowana na całym świecie w suplementach, kosmetykach, produktach i barwnikach spożywczych. Na rynku dostępnych jest wiele różnych ekstraktów z kurkuminy, ale istnieje znaczna rozbieżność w zakresie ich biodostępności, a w związku z tym różnią się one znacznie pod względem ilości składnika potrzebnego do  zyskania aktywnego efektu. Ekstrakt z kurkuminy stosowany w naszych produktach, jest bardzo starannie dobierany i zawiera pełne spektrum kurkuminoidów. Wybraliśmy nagradzany na całym świecie składnik HydroCurc®, który jest najbardziej biodostępną kurkuminą na świecie. Oznacza to zwiększoną absorpcję, a w konsekwencji lepszą skuteczność i funkcjonalność.

 

KWERCETYNA
Kwercetyna to naturalny pigment występujący w wielu owocach, warzywach i ziarnach. Ma właściwości przeciwutleniające i należy do podgrupy polifenoli zwanych flawonoidami. Szacuje się, że przeciętna osoba spożywa 10–100 mg kwercytyny dziennie ze źródeł pokarmowych, takich jak cebula, jabłka, kapary, jagody, brokuły, owoce cytrusowe, wiśnie, kawa, winogrona, zielona herbata i czerwone wino. Należy pamiętać, że ilość kwercetyny w żywności może zależeć od warunków, w jakich żywność była uprawiana. W związku z tym, aby zoptymalizować biodostępność i funkcjonalność, stworzyliśmy własną, zastrzeżoną mieszankę kwercetyny z wykorzystaniem trzech różnych składników z dwóch różnych źródeł roślinnych: perełkowca japońskiego i cebuli. Jak zawsze, jakość naszych składników jest równie ważna jak ich ilość, a to pozostaje naszym priorytetem, jeśli chodzi o źródła kwercetyny, które wybraliśmy dla tej formuły.


FUKOIDYNA
Brązowe wodorosty zawierają składnik nazywany fukoidyną. Fukoidyna z wodorostów to związki nieprzywierające (należy o nich myśleć jak o biologicznym odpowiedniku teflonu). Występują one w różnych gatunkach brązowych alg i znajdują się w ścianach komórkowych wodorostów, które chronią je przed stresem z zewnętrz. Właściwości odżywcze fukoidyny nie są niczym nowym. Wodorosty morskie zawierające fukoidynę są stosowane od tysięcy lat. Najwcześniejsze wzmianki o ich stosowaniu pochodzą z 12000 lat p.n.e., z tego okresu pochodzą archeologiczne wykopaliska w Monte Verde w Chile zawierające dowody na ich stosowanie. Obecnie fukoidyna, zaliczana do składników o wysokiej wartości, jest stosowana w produktach żywieniowych. Wiemy, że jakość i cena różnią się znacznie między różnymi dostawcami i zdecydowaliśmy się na zastosowanie ekskluzywnej fukoidyny w naszym preparacie ZinoGene+.


FISETYNA
Fisetyna, będąca środkiem barwiącym w wielu roślinach, należy do grupy flawonoidów z grupy polifenoli. W ZinoGene+ stworzyliśmy własną, zastrzeżoną mieszankę fisetiny z ekstraktu z perukowca podolskiego i ekstraktu z truskawek. Ten bioflawanoid ma właściwości przeciwutleniające i chociaż występuje w różnych owocach i warzywach, takich jak truskawki, jabłka, persymony, winogrona, cebula, kiwi i jarmuż, jego zawartość jest niska. Szacuje się, że średnie dzienne spożycie fisetiny z różnych warzyw wynosi około 0,4 mg. Dla porównania, tylko 1 tabletka ZinoGene+ dostarcza 25 mg.

 

PIPERYNA
Czarny pieprz jest jedną z najczęściej używanych przypraw na świecie i jest wytwarzany poprzez mielenie ziarenek pieprzu, które są suszonymi jagodami z pnącza Piper nigrum. Jednak czarny pieprz to coś więcej niż przyprawa niezbędna w każdej kuchni, jest uważany za „króla przypraw” i od tysięcy lat był stosowany w starożytnych tradycjach ajurwedyjskich ze względu na wysokie stężenie silnych związków o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy zwanych piperyną. Piperyna jest pobierana z rośliny, gdy jagody zmieniają kolor z zielonego na czerwony, podczas fazy dojrzewania. Termin zbioru jest kluczowym aspektem zapewnienia maksymalnego profilu  antyoksydacyjnego piperyny. W ZinoGene+ od ponad 20 lat używamy opatentowanego ekstraktu BioPerine®, standaryzowanego do  minimum 95% piperyny i używanego jako biodostępny środek wzmacniający.


WITAMINA C
Ten silny przeciwutleniacz (znajdujący się w naszych mięśniach, mózgu i krwi) jest niezbędną witaminą rozpuszczalną w wodzie i przyczynia się do ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym. Większość suplementów dostępnych na rynku wykorzystuje syntetyczną postać witaminy C (kwasu askorbinowego, który jest wytwarzany w laboratorium). Zamiast iść za tym przykładem i stosować składniki wytwarzane w laboratorium, korzystamy z naturalnego źródła roślinnego. Nasza witamina C pochodzi z tropikalnych jagód aceroli, które oprócz wysokiej zawartości witaminy C zawierają również inne ważne składniki odżywcze: karotenoidy i bioflawonoidy.


CYNK
Cynk jest niezbędnym mikroelementem, a ściślej minerałem i drugim pod względem ilościowym pierwiastkiem śladowym w naszym organizmie. Cynk można znaleźć w wielu różnych produktach żywnościowych, takich jak mięso, sery, wątroba, rośliny strączkowe, warzywa i chleb pełnoziarnisty. Cynk pełni wiele ważnych funkcji w naszym organizmie, a Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności zatwierdził 18 różnych oświadczeń zdrowotnych dotyczących tego minerału. Kluczem do naszej formuły ZinoGene+ jest udział w prawidłowej syntezie DNA, podziale komórek oraz ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.