Opis produktu

ZinoBiotic jest specjalnie opracowaną mieszanką 5 naturalnych błonników pokarmowych. Błonniki te są metabolizowane w okrężnicy (jelito grube), gdzie wspierają rozwój zdrowych bakterii. ZinoBiotic pomaga zmniejszyć skoki stężenia cukru we krwi po posiłku i utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu. Błonniki wspierają wiele funkcji jelit, włączając w to regularność działania, poczucie pełności i ograniczenie wzdęć.

 

Kluczowe korzyści

  • Mieszanka błonnika pokarmowego
  • Zdrowe jelita
  • Zrównoważony poziom cholesterolu
  • Zmniejszenie skoków stężenia cukru we krwi po posiłkach
  • Prawidłowa i regularna praca jelit
  • Zrównoważony mikrobiom
  • Oczyszczone jelito grube

BŁONNIKI POKARMOWE

Inne produkty zawierają zazwyczaj jeden lub dwa rodzaje błonnika, które nie są wystarczające do zaspokojenia dziennego zapotrzebowania. Zinobitic zawiera znaczne ilości pięciu błonników pokarmowych1 . To zapewnia korzyści dla całego jelita grubego. Psylliuk husk (babka płesznik) to tak zwany nierozpuszczalny błonnik, który wspomaga funkcje jelit, natomiast cztery pozostałe rodzaje błonnika są rozpuszczalne i rozkładają się w jelitach, gdzie skrobia oporna przyczynia się do zmniejszenia skoków stężenia cukru we krwi po posiłkach.

 

ZDROWE JELITA

Błonniki zawarte w preparacie ZinoBiotic stymulują rozwój dobrych bakterii w jelicie grubym. W jelicie grubym człowieka występuje ponad 100 trylionów bakterii – niektóre z nich są dobra dla zdrowia, inne wręcz odwrotnie. Dobre bakterie traktują błonniki pokarmowe jak swoje paliwo, dzięki któremu przerastają i wypierają inne niepożądane bakterie. Dobre bakterie przyczyniają się do wielu ważnych funkcji organizmu, takich jak kształtowanie układu odpornościowego. Są one również powiązane z lepszym nastrojem, zwiększoną wytrzymałością i ogólnym lepszym stanem zdrowia. Zdrowe jelita są niezbędne dla zdrowego ciała.

Błonniki zawarte w preparacie ZinoBiotic przyczyniają się także do odczuwania sytości (pomocne w kontroli apetytu), a jednocześnie redukują wzdęcia i zapewniają regularne funkcjonowanie jelit. Gdy błonniki zaczną wpływać na populację bakterii może wystąpić krótki okres adaptacyjny, ale jest to chwilowa i przemijająca niedogodność w drodze do lepszego zdrowia.

 

PRAWIDŁOWY POZIOM CHOLESTEROLU

Jednym z pięciu błonników w preparacie jest beta glukan pozyskiwany z owsa. Odgrywa on naukowo potwierdzoną funkcję w utrzymywaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

 

KTÓRE BŁONNIKI?

Preparat Zinobiotic to skoncentrowana mieszanka pięciu błonników pokarmowych: skrobi opornej pozyskiwanej z pełnych ziaren, inuliny z korzenia cykorii, beta glukanu z owsa i fruktooligosacharydów (FOS) pozyskiwanych również z korzenia cykorii, a także babki płesznik. Te same błonniki pokarmowe dodaliśmy do preparatu LeanShake, tym samym umożliwiając wprowadzenie zdrowego błonnika do diety na dwa różne sposoby2 . Połączenie przyjmowania preparatów LeanShake i ZinoBiotic również daje dobre efekty.

 

SKŁADNIKI

Skrobia oporna (maltodekstryna z tapioki), beta glukan z owsa, inulina, fruktooligosacharydy, proszek z psyllium husk (babka płesznik), substancja wypełniająca (guma ksantanowa E415), środek przeciwzbrylający (fosforan trójwapniowy E341), naturalny słodzik (glikozydy stewiolowe E960)