Opis produktu

Zinzino SkinSerum to serum do skóry z 24-godzinną formułą zapewniającą młody wygląd twarzy i szyi. Serum nawilża i wygładza skórę, poprawiając jej elastyczność i wytrzymałość. Co więcej, redukuje także drobne linie i zmarszczki.

 

Zinzino SkinSerum to produkt jedyny w swoim rodzaju. Jest przeznaczony do systematycznego zapobiegania procesowi starzenia się i stanowi kolejny ewolucyjny krok w pielęgnacji skóry. Zinzino SkinSerum działa poprzez poprawę macierzy pozakomórkowej (ECM), cienkiej siatki mikrowłókien wspierających skórę. Składniki aktywne w Zinzino SkinSerum chronią, regenerują i odbudowują macierz.

 

Kluczowe korzyści

  • Nawilża i wygładza skórę
  • Poprawia elastyczność i wytrzymałość skóry
  • Redukuje drobne linie i zmarszczki
  • Zmniejsza wielkość porów

MACIERZ POZAKOMÓRKOWA ODGRYWA KLUCZOWĄ ROLĘ W PROCESIE STARZENIA I ODNOWY SKÓRY

Odsłonięta skóra (na rękach i twarzy) starzeje się szybciej, ponieważ wiele oznak procesu starzenia jest wywoływanych przez czynniki zewnętrzne.
Należą do nich: ekspozycja na słońce, dym papierosowy i zanieczyszczenia środowiska, które produkują szkodliwe dla skóry wolne rodniki.

Czynniki wewnętrzne również odgrywają ważną rolę. Optymalny poziom metabolizmu skóry utrzymuje dobry stan macierzy pozakomórkowej i wspomaga procesy naprawcze. Złe odżywianie przyspiesza uszkodzenia macierzy i spowalnia jej regenerację. To prowadzi do większych zniszczeń macierzy i przyspiesza rozwój drobnych linii i zmarszczek. Pielęgnacja skóry powinna koncentrować się zarówno na przyczynach, jak i widocznych oznakach starzenia się. Zinzino SkinSerum dba o to poprzez ochronę, naprawę i odbudowę macierzy.

Jest to bardzo skuteczny produkt do stosowania samodzielnego. Jeżeli jednak Twoje odżywianie się nie jest idealne, połącz stosowanie Zinzino SkinSerum z produktami BalanceOil i Xtend, które odżywiają skórę od środka, i ciesz się jeszcze lepszymi efektami kuracji.

 

OCHRONA: ZMNIEJSZENIE USZKODZENIA MACIERZY

Światło słoneczne niszczy ECM, co wpływa na starzenie się skóry. Zinzino SkinSerum zawiera 4 substancje czynne, które blokują kluczową część procesu starzenia się na 4 różnych etapach:
- skwalen
- 1-3, 1-6 beta glukany
- tokoferole i tokotrienole
- polifenole z oliwek

 

NAPRAWA: INTENSYFIKACJA PROCESU TWORZENIA MACIERZY

Komórki skóry zwane fibroblastami naprawiają macierz pozakomórkową poprzez tworzenie nowego kolagenu, elastyny i innych mikrowłókien. Zinzino SkinSerum zawiera 2 aktywne składniki, które wspomagają aktywność fibroblastów na 2 uzupełniające się sposoby:
- heptapeptyd miedzi
- 1-3, 1-6 beta glukany

Dzięki zmniejszeniu degradacji ECM i wspomaganiu naprawy macierzy pozakomórkowej jej jakość stopniowo się poprawia. To właśnie dzięki temu skóra zyskuje młody wygląd.

 

ODBUDOWA: POPRAWA STANU MACIERZY

Odbudowa macierzy pozakomórkowej wpływa na nawilżenie i wygładzenie skóry, poprawiając jej elastyczność i wytrzymałość. Co więcej, redukuje także drobne linie i zmarszczki. Odbudowa wymaga czasu. Aby zapewnić szybsze rezultaty, do serum dodano 2 szybko działające związki:
- nagietek (środek przeciwzapalny)
- kwas hialuronowy (środek nawilżający

 

MACIERZ POZAKOMÓRKOWA

Ludzka skóra składa się z trzech głównych warstw tkanki: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Macierz pozakomórkowa (ECM), drobna siatka z mikrowłókien, składa się ze związków, takich jak: kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. Macierz występuje zarówno w naskórku, jak i w skórze właściwej, zapewniając wytrzymałość na rozciąganie i wpływając na elastyczność skóry. Składniki Zinzino SkinSerum są przeznaczone, zgodnie z opisem, dla macierzy pozakomórkowej w obu warstwach skóry.

 

GOLDEN GLOW (ZŁOTY BLASK)

Zinzino SkinSerum zawiera śladowe ilości beta-karotenu, naturalnego barwnika występującego w wielu owocach i warzywach. Ciągłe stosowanie serum sprawia, że skóra zyskuje złoty poblask (golden glow) – naturalny i atrakcyjny wygląd kojarzony najczęściej z prowadzeniem zdrowego trybu życia.

 

INNE SKŁADNIKI

SkinSerum zawiera również inne ważne składniki, takie jak: masło shea, olej z orzechów oraz olej słonecznikowy (Helianthus annuus) – oba o dobrych właściwościach nawilżających. Wykorzystano również chrząstnicę (Chondrus) – wodorosty, które mają właściwości nawilżające oraz chroniące przed promieniowaniem UV.

Sepiolit – glinka mineralna – jest dodawana ze względu na jej właściwości antyseptyczne i lecznicze dla skóry, natomiast wyciąg z owsa (Avena sativa) przynosi ulgę podrażnionej skórze. Dodano także betainę, która wspomaga utrzymanie równowagi wodnej w komórkach oraz ma właściwości przeciwzapalne.

 

BEZ ZAPACHU I BEZ PARABENÓW

Zinzino SkinSerum nie zawiera dodatkowych substancji zapachowych. Słaby i neutralny zapach produktu pochodzi z naturalnych składników aktywnych (np. beta glukanów). Używanie Zinzino SkinSerum nie koliduje z innymi stosowanymi zapachami lub perfumami. Ponadto SkinSerum nie zawiera parabenów.